Näitused

Näitus “Kivi. Kangas. Värv.”

01.09.-05.10.2023.

Alates 1. septembrist on Jõhvi kontserdimaja II ja III korruse fuajees avatud kolme kunstniku ühisnäitus. Kaks autorit tulid oma loominguga Hiiumaalt, kolmas Tartust. Hiiumaal elavad ja töötavad abikaasad Liia ja Aado Algvere on mõlemad tõelised loomeinimesed. Tartust pärit Külli Laidlat seovad nendega rohkem kui neli aastakümmet kestnud sõprussidemed.

KIVI
Aado, ehtekunstnikuna, kasutab poolvääriskive, ka kohalikust rannast korjatuid. Töödelduna, osavalt ja tehniliselt keerukalt kulda või hõbedasse väärindatuna saab pealtnäha tavaline kivi hoopis teistsuguse, kauni väljanägemise. Mitut liiki ehted valmivad tellimustööna ja jäävad uuele omanikule. Näitusel saab suurtelt fotodelt vaadata Kerttu Kruusla pildistatud hiiumaalannasid, kes kannavad Aadolt tellitud ehteid. Fotosid ehetest ja nende kandjatest saadab raamat, mille koostamist ja ilmumist on korraldanud tütar Kristel Algvere.

KANGAS
Külli liigub looduses ning reisib koos fotokaameraga, sageli ka Hiiumaal, pildistades kõike, mis parasjagu kõnetab. Kunagi hiljem muutuvad mõned kaadrid kavanditeks, rämpsust ja räbalatest valmivatele tekstiilesemetele. Viimasel paaril aastal tuleb mitmesuguseid uusi esemeid ka kangastelgedelt kudumite näol.

VÄRV
Liia on uurinud ning akvarellinud Hiiumaa rahvarõivaseelikute triibustikke, ühendanud need kohalike loodusmotiividega ja saanud tulemuseks värvirikkad, detailirohked, suuremõõtmelised akvarellid.
Teiseks tehnikaks, mida Liia harrastab, on õlimaal. Hiiumaine loodus pakub rikkalikult nii motiive kui värve, millele mõnikord lisanduvad tuttavate inimeste portreed.

Raamatu “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehtekunst”, näituse plakati ja teiste trükiste kujundamisega tegeles Krista Saare, kõigi ühine tuttav, Külli ja Liia kursusekaaslane.
Krista on ka Hiiumaa juurtega.

 

Näituste korraldamine Jõhvi kontserdimajas

Näituste eksponeerimiseks Jõhvi kontserdimajas on järgmised võimalused:
Salva saali stanged 10 m, 7 m
II korruse stanged (parempoolne fuajee) 10 m
II korruse stanged (vasakpoolne fuajee) 10 m
II korruse klaasist 2 vitriini 3,7 x 2 / 1,2 x 2
III korruse stanged (vasakpoolne) 1,5 m; 5 m
III korruse stanged (parempoolne) 4 m; 5 m

Alates 1. jaanuarist 2017 maksab näituse eksponeerimine Jõhvi kontserdimajas 50 eurot kuus. Hind sisaldab käibemaksu.

Täpsem info:
Urmi Püve
Jõhvi kontserdimaja sekretär
urmi.puve@concert.ee
tel: +372 334 2009

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.